Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Najważniejsze BEZPIECZEŃSTWO

31 sierpnia 2019
Kategoria: BRD

Przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym nie jest łatwe. Współdziałanie rodziców i nauczycieli daje najlepsze efekty.

Każdy kto był świadkiem stawiania pierwszych kroków przez dzieci wie, jak wielkie jest to przeżycie. Nasze początkowe lęki i niepewność zamieniają się w radość, gdy z każdym ruchem dziecko staje się coraz bardziej samodzielne. Kilka lat później przeżywamy jeszcze większe emocje, gdy kilkuletnia pociecha po raz pierwszy samodzielnie ruszy w świat. Gdy bez rodziców idzie ulicami miasta, przechodzi przez jezdnie, zmierza wśród wielkich pojazdów do celu.

Czy dziecko wie co ma robić, na co uważać, czy zna symbole i znaki na drodze, czy ma nawyki zwiększające bezpieczeństwo? Nasz strach potęgowany jest tragicznymi informacjami z polskich dróg. Według prawa po skończeniu 7 roku życia dziecko może poruszać się po drogach bez opieki dorosłych. Ale czy już jest GOTOWE DO DROGI?

Przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym nie jest łatwe. Podobnie jak uczenie przydatnych życiowych umiejętności  np. językowych wymaga  czasu, odpowiednich metod i pomocy, a także właściwego podejścia i zaangażowania. Nie wystarczy jedna pogadanka, atrakcyjna kolorowanka, czy mówienie „Uważaj”.

Potrzebne jest kompleksowe i długofalowe działanie.  AUTOCHODZIK ułatwia przygotowanie dziecka do roli jakie pełni ono w ruchu drogowym  – PIESZY, PASAŻER, KIEROWCA. Ze względu na percepcję, łatwość przyswajania wiedzy oraz rosnącą samodzielność koncentrujemy się na grupie wiekowej 5-7 lat. Współdziałanie rodziców, nauczycieli, policjantów i strażników daje najlepsze efekty, a nazwa programu GOTOWI DO DROGI staje się również wymiernym efektem nauczania.

Ostatnie wpisy

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi