Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

JEDYNY TAKI okres w życiu

21 września 2018
Kategoria: BRD

Dlaczego w programie AUTOCHODZIK zwracamy szczególną uwagę na dzieci w wieku 5-7 lat?

Psychologowie i nauczyciele zwracają uwagę, że w tym czasie „mózg człowieka jest najbardziej  otwarty na nowe doświadczenia, dzięki temu uczy się najszybciej i najwięcej”. Dzieci z łatwością przyswajają nowe informacje i z chęcią poznają świat. Jednak pamiętajmy, że podobnie jak w nauce języków obcych nabyte umiejętności drogowe bardzo szybko zostaną zapomniane, gdy nastąpi przerwa w nauce i przestaniemy utrwalać zdobytą wiedzę.

Prawidłowe postawy /Jestem WIDOczny/, właściwe nawyki /Zawsze Zapinam/, przewidywanie zagrożeń /Koła Stop, Robię Krok/ to tylko niektóre z punktów z szerokiego zakresu wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. Życie w pełnym biegu przyspiesza, także u najmłodszych. Kiedyśpierwszy rower na I komunię, a dzisiaj rowerkami biegowymi maluchy przemierzają zatłoczone chodniki i ulice. GOTOWI DO DROGI?

Z punktu widzenia edukacji najmłodszych do najważniejszych należą okres przedszkolny i wczesnoszkolny. Dzieci najczęściej uczą się zachowania na drodze naśladując dorosłych. Jednak zarówno w sferze psychicznej jaki fizycznej znacznie się od nich różnią. Ich postępowanie, często niezgodne z oczekiwaniami rodziców, czy opiekunów wynika z istniejących u dzieci ograniczeń m.in. słuch, wzrok. Warto je poznać, żeby można było lepiej i skuteczniej przygotowywać dzieci do samodzielności w ruchu drogowym.

Na koniec polecamy proste ćwiczenie, polegające na przejściu przez przejście dla pieszych w kuckach. Na poziomie ok. 90-100 cm będziemy widzieli ŚWIAT OCZAMI DZIECKA…

 

 

Ostatnie wpisy

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi