Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Pierwszy temat DROGA

31 sierpnia 2019
Kategoria: Najlepsi

Poruszanie się po drodze wymaga poznania elementów drogi oraz stosowania się do określonego systemu symboli i zachowań.

PROLOG – temat DROGA

Wprowadzamy dzieci w świat ruchu drogowego. Angażująca forma. Zajęcia plastyczne. Spacer Edukacyjny. Fotozagadki i Krzyżówka. Fotozagadki

  • drogowe zasady
  • w naszej okolicy
  • nasza droga
  • drogowe ABC

Ruch drogowy jest wszechobecny i dotyczy wszystkich ludzi. Przedstawiamy 3 zasady drogowe, których stosowanie zwiększy bezpieczeństwo dzieci na drodze. W czasie spaceru edukacyjnego wokół placówki poznacie główne elementy drogi, znaki drogowe, miejsca dla pieszych i kierowców. W kolejnej części tematu DROGA wspólnie odkryjecie różne sposoby podróżowania m.in pieszo, komunikacją miejską czy rowerem. Krzyżówka sprawdzi waszą wiedzę.

Na podstawie tych informacji można zbudować makietę Miasteczka, na którym umieścicie, domy, znaki, samochody i mieszkańców. Na przykładzie pracy plastycznej wspólnie z dziećmi odkrywacie co i kogo można spotkać na drodze. Zapraszamy do konkursu MIA100.

Do wykorzystania materiały w formie elektronicznej i drukowane /nie wszyscy otrzymają/ lub do samodzielnego drukowania. Szczegóły z instrukcją i materiałami do pobrania w pdf.

Do pobrania:

Materiały dla nauczyciela w pdf

instrukcja

Gotowi_DROGA_instrukcja

plakat

Gotowi_DROGA_plakat

moduły z plakatu

Gotowi_DROGA_zasady

Gotowi_DROGA_okolica

Gotowi_DROGA_droga

Gotowi_DROGA_krzyżówka

 

 

Ostatnie wpisy

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi