Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Program

 

ZAPRASZAMY DZIECI, RODZICÓW,

NAUCZYCIELI

Z PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W czasie ostatniej edycji GOTOWI DO DROGI poświęciliśmy bezpieczeństwu dzieci ponad 50 000 minut. Zostało opublikowanych prawie 650 relacji. Tutaj do obejrzenia przykładowe RELACJE ZESPOŁU Rezolutne Pszczółki z Przedszkola w Łęgajnach.

Wystartowaliśmy we wrześniu z tematem PIESZYnadrodze, od jesieni staraliśmy się, aby dzieci były WIDOczne. Od wiosny jako PASAŻERowie i ROWERzyści poznawaliśmy zasady bezpiecznego podróżowania. Nasz okrzyk KOŁASTOP ROBISZKROK był słyszany w całym kraju. Prawdziwą i wirtualną wystawę ODBLASKOWA BOMBKA obejrzało prawie 70 000 osób. A całe rodziny ZAWSZE ZAPINAją pasy.

W dowód uznania i zaangażowania w realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego Przedszkole Samorządowe JUNIOREK w Kieźlinach otrzymało tytuł PRYMUSA. W nagrodę przygotowaliśmy Autoriadę dla całego przedszkola, a WORD Olsztyn ufundował Miasteczko Drogowe AUTOCHODZIK.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI

Każdy kto był świadkiem stawiania pierwszych kroków przez dzieci wie, jak wielkie jest to przeżycie. Nasze początkowe lęki i niepewność zamieniają się w radość, gdy z każdym ruchem dziecko staje się coraz bardziej samodzielne. Kilka lat później przeżywamy jeszcze większe emocje, gdy kilkuletnia pociecha po raz pierwszy samodzielnie ruszy w świat. Gdy bez rodziców idzie ulicami miasta, przechodzi przez jezdnie, zmierza wśród wielkich pojazdów do celu.

Czy dziecko wie co ma robić, na co uważać, czy zna symbole i znaki na drodze, czy ma nawyki zwiększające bezpieczeństwo? Nasz strach potęgowany jest tragicznymi informacjami z polskich dróg. Według prawa od 7 roku życia dziecko może poruszać się po drogach bez opieki dorosłych. Ale czy już jest GOTOWE DO DROGI?

Przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym nie jest łatwe. Podobnie jak uczenie przydatnych życiowych umiejętności  np. językowych wymaga  czasu, odpowiednich metod i pomocy, a także właściwego podejścia i zaangażowania. Nie wystarczy jedna pogadanka, atrakcyjna kolorowanka, czy mówienie „Uważaj”.

Potrzebne jest kompleksowe i długofalowe działanie.  AUTOCHODZIK ułatwia przygotowanie dziecka do roli jakie pełni ono w ruchu drogowym  – PIESZY, PASAŻER, KIEROWCA. Ze względu na percepcję, łatwość przyswajania wiedzy oraz rosnącą samodzielność koncentrujemy się na grupie wiekowej 5-8 lat. Współdziałanie rodziców, nauczycieli, policjantów i strażników daje najlepsze efekty, a nazwa programu GOTOWI DO DROGI staje się również wymiernym efektem nauczania.

EDYCJA 2018-2019

BEZPŁATNY

Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów z tytułu uczestnictwa w programie.

DROGOWY

Przekazujemy wiedzę i umiejętności zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

PRAKTYCZNY

Odniesienie do rzeczywistych sytuacji pomaga w przekazywaniu wiedzy.

INTERDYSCYPLINARNY

Stosujemy różne formy aktywności angażujące dzieci, rodziców i opiekunów.

CAŁOROCZNY

Program realizowany jest przez cały rok szkolny i dopasowany jest do pór roku.

OGÓLNOPOLSKI

Adresatami są dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z miast i terenów wiejskich.

ZAJĘCIA

 • PIESZY – zebra, zagrożenia, pole widzenia, odgłosy ulicy,
 • PASAŻER – pojazdy, komunikacja miejska, pasażer, zapinanie pasów
 • KIEROWCA – rola kierowcy, trasa podróży, rower, wyposażenie

AKCJE

 • KOŁA STOP, ROBISZ KROK – promocja zasady przechodzenia
 • JESTEM WIDO – promocja noszenia elementów odblaskowych
 • ZAWSZE ZAPINAM – promocja zapinania pasów w samochodach

BADANIA

 • IDĄ czy JADĄ – w jaki sposób dzieci podróżują do szkoły
 • NOSZĄ czy NIE NOSZĄ – noszenie odblasków przez dzieci
 • ZAPIĘTĘ, NIE ZAPIĘTE – zapinanie pasów bezpieczeństwa

KONKURSY

 • RYMOWANKI – drogowe dwuwiersze
 • QUIZ – fotozagadki
 • POJAZDY – rodzinne budowanie

Regulamin

Media

Autochodzik

Aleja Niepodległości 718
81-851 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2018/2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi