Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie terenowe 1

5 października 2021

Treść relacji

27 i 28 września 2021r. uczniowie z klasy Ib wybrali się na Drogowy Spacer Edukacyjny. Dzieci przechodziły przez przejścia dla pieszych w pobliżu szkoły.W związku z tym, że na ulicy za przystankiem występuje mały ruch samochodowy dzieci mogły na dłuższy czas przystanąć przed przejściem i wygłosić wiersz :
„Na chodniku przystań bokiem.
Popatrz w lewo bystrym okiem,
skieruj w prawo wzrok sokoli,
znów na lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna, więc swobodnie
mogą przez nią przejść przechodnie.”
Pierwszaki obserwowały na spacerze przejeżdżające pojazdy- ciężarówki, auta osobowe, autobusy,widziały  także rowerzystów jadących po ścieżce rowerowej oraz  pieszych. Na krótkim odcinku zaobserwowały aż 28 znaków drogowych- były to między innymi : znaki zakazu wjazdu,droga z pierwszeństwem przejazdu,ustąp pierwszeństwa, nakaz jazdy prosto, przejście dla pieszych, droga bez przejazdu,przystanek autobusowy, parking. Dzieciom podobają się te spacery, chętnie wybierzemy się kolejny raz.
Klasa 1d najpierw wybrała się na spacer w okolicę szkoły, żeby poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.Rozpoznawaliśmy znaki drogowe stojące w pobliżu szkoły.Wczoraj na informatyce rozwiązywaliśmy quizy – rundę pomarańczową. Nie wszystkie zadania udało się rozwiązać za pierwszym razem.

Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi