Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

DOBRZY KIEROWCY ROSNĄ Z NAMI

29 listopada 2021

Treść relacji

Po otrzymaniu drugiego, trzeciego i czwartego zadania „Kolorowe Motyle” z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie podzieliły się zadaniami i ich realizacją, na dwa zespoły przedszkolne / zadanie 2 i 3/ a klasa pierwsza zajęła się realizacją zadania czwartego/ z odblaskami/.

Na początku wykonaliśmy zadanie plakatowe, które polegało na umieszczeniu plakatów w widocznym miejscu dla dorosłych i rodziców. Tym miejscem było wejście do przedszkola i szkoły. Na  oszklonych drzwiach przy wejściu  plakaty prezentowały się bardzo dobrze i szybko stały się obiektem zainteresowań nie tylko dorosłych.  Od razu zabraliśmy się do pracy.

ZADANIE 2.

  1. KOLOROWA KARTA – zadanie grupowe – 6 latki  przystąpiły do realizacji karty ZZ – Zawsze  Zapina  Cała Rodzina. Wprowadzeniem do tematu była rozmowa /burza mózgów/ na temat porannej podróży do przedszkola: jak wygląda ? czy była bezpieczna? / foteliki, zapięte pasy /. Dzieci chętnie zabierały głos i wykazały się bardzo dobrą znajomością bezpiecznego podróżowania pojazdami i wskazywały błędy jakie popełniają dorośli podczas jazdy samochodem / szybka jazda, rozmowa przez komórkę nie zapinanie pasów/.  Pomocą i podsumowaniem tematu było obejrzenie 2 filmików oznaczonych:  ZZ anima, ZZ pancerniki. Następnie zabraliśmy się za wykonanie zawieszki  z obrazkiem i hasłem” DZIECKO KROK AUTA STOP” oraz  ZZ  ZAWSZE  ZAPINA  CAŁA  RODZINA , skierowanej do kierowców i pasażerów pojazdu. Każde dziecko wykonało jedną zawieszkę . Przez dziurkę przewlekały sznureczek do zamontowania z rodzicami we własnym samochodzie i ćwiczyły zapamiętanie HASEŁ umieszczonych na zawieszkach.

Ponadto wydrukowaliśmy karty pracy ,z których dzieci wykonały dodatkowe zawieszki –przypominajki w kształcie samochodu ze znakiem ZZ. Następnie pokolorowały , wycięły i zalaminowały przy pomocy nauczyciela.  Wykonały zawieszkę aby łatwiej ją było umieścić w samochodzie. Była to świetna zabawa.

  1. Dodatkowo wykonaliśmy praktyczne ćwiczenia  w samochodzie. Umożliwiła nam to mama dziecka. Zademonstrowała bezpieczne przewożenie dziecka w foteliku  lub odpowiednim siedzisku i zapinaniu pasami. Umieściła zawieszkę w odpowiednim miejscu przy kierowcy aby codziennie przypominała o bezpiecznej jeździe samochodem.

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi