Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

„Dobrzy kierowcy rosną z nami” – zadanie 2 i 3

2 listopada 2021

Treść relacji

Witajcie , tu „Tęczolandia” z Kwidzyna

Powiesiliśmy plakaty (niebieski i pomarańczowy) w głównym wejściu do naszej szkoły (wiele osób czytało!!!).

Realizując zadanie 2 (26.10.2021) powiesiliśmy plakat niebieski i rozpoczęliśmy od pogadanki o sposobie podróżowania i zapinaniu pasów bezpieczeństwa. W naszej świetlicy tego dnia do szkoły dotarli pieszo (11 osób), autem (36 osób), autobusem miejskim (7 osób). Z fotelika samochodowego skorzystały 32 osoby, zaś pasy zapina zawsze 39 osób. Kolejnym krokiem było oglądanie filmików „zz anima” oraz „zz pancerniki” – tu dzieci dzieliły się wiedzą nt. uczestnictwa w ruchu drogowym. Następnie wykonywaliśmy zawieszki na nitce „Zawsze zapina cała rodzina”, podczas pracy rozmawialiśmy o roli kierowcy, budowie auta, znakach i sytuacjach niebezpiecznych na drogach.

28.10.2021. wykonywaliśmy zadanie 3. Powiesiliśmy plakat pomarańczowy. Dzieci bawiły się i pokazywały, jak prawidłowo przechodzimy przez jezdnię: zabawa komunikacyjna „Uwaga czerwone światło” oraz „Koła stop, robisz krok”. Następnie kolorowaliśmy „przypominajkę” dla najstarszej osoby w rodzinie.

Wszyscy wykonali zadania koncertowo i bezbłędnie!

 


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi