Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Droga – Ważne miejsce z obowiązującymi zasadami!

9 października 2021

Treść relacji

Nasz spacer w okolicę rogi odbył się w trzech etapach, a poprzedzony został spotkaniem z Panem Policjantem i przypomnieniem zasad bezpieczeństwa.

Najpierw przygotowaliśmy się do obserwacji (powstały grupy zadaniowe, które miały za zadanie obserwacja wybranych elementów na drodze). Następnie bogaci w wiedzę i pełni zapału wyruszyliśmy na obserwację. Udało nam się zaobserwować różne pojazdy, znaki drogowe znajdujące się w pobliżu szkoły, liczyliśmy przechodniów i wskazywaliśmy najbliższe przejścia dla pieszych. Była to również wspaniała okazja do przećwiczenia bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W tym celu przypomnieliśmy sobie wierszyk o bezpiecznym przekraczaniu drogi, a szczególny akcent kładliśmy na słowa: NA CHODNIKU PRZYSTAŃ BOKIEM, ponieważ okazuje się, że ta elementarna czynność często decyduje o bezpieczeństwie, następnie  ze słowami  wiersza na ustach przechodziliśmy przez pasy. Do spaceru zachęciliśmy również przedszkolaków z naszej szkoły, którzy chętnie włączyli się w obserwacje.

Grupa I „Znaki drogowe” zaobserwowała w okolicy naszej szkoły 23 znaki drogowe (ostrzegawcze, informacyjne i zakazu)

Grupa II „Pojazdy”  zaobserwowała rowerzystów, auta osobowe, ciężarowe i traktory rolnicze. Razem zauważyli 31 pojazdów.

Grupa III „Bezpieczne przejścia” na swojej ilustracji zaznaczyła cztery miejsca przeznaczone do bezpiecznego przekraczania drogi.

Grupa IV „Piesi” sprawdzała jaki ruch  panuje wśród pieszych. Podczas naszego spaceru zauważyli 40 pieszych.

Okazało się, że najwięcej pracy miała grupa zajmująca się pieszymi i pojazdami.

 

 


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi