Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 1 – Drogowy Spacer Edukacyjny

7 października 2021

Treść relacji

Pod koniec września młodsi uczniowie naszej szkoły udali się na spacer inny niż zwykle. Tak jak zawsze założyli kamizelki odblaskowe. Podczas tego spaceru nie szukali oznak jesieni ani nie podziwiali piękna naszej okolicy. Celem wyprawy było szczególne zwrócenie uwagi na drogę.

Tuż przy szkole znajduje się przejście dla pieszych, skrzyżowanie oraz przystanek autobusowy. Uczniowie nie musieli daleko szukać znaków drogowych ani uczestników ruchu drogowego. Udało im się zaobserwować kilka samochodów osobowych, ciężarowych, a także autobus. Chodnikami spacerowali mieszkańcy wioski. Jednej z klas udało się zauważyć pieszych przechodzących przez jezdnię, natomiast inna klasa widziała jak pasażerowie wsiadają do autobusu. Przedszkolaki były świadkami jak uczniowie starszych klas przyjeżdżają rowerami i hulajnogami do szkoły.

Po takim spacerze uczniowie byli gotowi do rozwiązania quizu.

 


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi