Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Drogowy Spacer Edukacyjny

11 października 2021

Treść relacji

28,29 i 30 września to dla Drogowych Zuchów z Mikołajek Pomorskich bardzo ciekawe dni. Już wyjaśniamy dlaczego:) Otóż Zuchy z klas Ia, Ib, IIa,IIb, IIIa i IIIb wybrały się wraz z wychowawczyniami na edukacyjny spacer ulicami naszej małej aczkolwiek uroczej miejscowości.

W trakcie spaceru dzieci obserwowały uczestników ruchu drogowego czyli innych  pieszych, rowerzystów, kierowców, pasażerów, auta osobowe, ciężarowe, autobusy.  Dzieci z uwagą utrwalały mijane znaki. Podczas  przechadzki omawialiśmy zasady przechodzenia przez jezdnię a także mieliśmy okazję  przećwiczyć te zasady w praktyce.  W klasach uczniowie wykonali papierowe modele mijanych na spacerze znaków drogowych. Pierwszaki ponadto nauczyły się piosenki pt. „W drodze do szkoły”. Ze zdobytej podczas spaceru wiedzy i umiejętności Zuchy korzystały rozwiązując zadania z quizu. Udało nam się przejść przez wszystkie poziomy quizu prawie bezbłędnie:) Ponadto klasy III zorganizowały mini konkurs w grupach z dodatkowego quizu. Wszystkie Drogowe zuchy z wielkim zapałem przystąpiły do projektu.


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi