Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Drogowy spacer edukacyjny grupy Bursztynki

29 września 2021

Treść relacji

Dnia 27 września ok godz. 11.00, grupa 5-cio latków „Bursztynki” odbyła spacer wraz z nauczycielkami na pobliskie skrzyżowania, aby poznać zasady prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych.

Przygotowani i oznakowani w kamizelki odblaskowe, szliśmy ulicą Polną przechodząc przez przejście dla pieszych, następnie skręciliśmy w prawo i idąc prawą stroną chodnika, przeznaczoną zgodnie z oznakowaniem dla pieszych, szliśmy ulicą Darłowską do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną z ul. Dworcową. Następnie idąc przy Remizie Straży Pożarnej wróciliśmy ul. Darłowską i potem ul. Polną do Przedszkola nr 3.

Przed każdym przejściem po „pasach” dzieci rozglądały się w lewo, prawo, lewo. Podnosiły wolną rękę i przechodziliśmy na drugą stronę jezdni. Łącznie przeszliśmy przez cztery przejścia dla pieszych i jedno przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Na trasie naszej wędrówki napotkaliśmy znaki ostrzegawcze, informacyjne, zakazu i nakazu. Przy każdym z nich udało nam zatrzymać się i dzieci miały możliwość wypowiedzenia się i objaśnienia jego znaczenia. Naliczyliśmy ponad 20 znaków ustawionych po prawej stronie jezdni. Dzieci najszybciej rozpoznały znaki: przejście dla pieszych, droga dla pieszych i rowaerzystów, ograniczenie prędkości, przystanek autobusowy, zakaz wjazdu, tablica informacyjna dot. większej miejscowości, tablica inf. o straży pożarnej.

Po drodze mijali nas rowerzyści, Pani z wózkiem :), a na drodze dzieci wypatrzyły samochody osobowe, samochód specjalistyczny – policja, śmieciarkę, samochody ciężarowe.

Dzieciom bardzo podobała się wycieczka, niektóre nawet pamiętały podobne wspólne przejście sprzed roku 🙂


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi