Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Drogowy Spacer Edukacyjny- klasa 1b

9 października 2021

Treść relacji

W ramach akcji DOBRZY KIEROWCY ROSNĄ Z NAMI uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni przystąpili do realizacji 1 zadania pt. „ Zanim przyjedzie policja” udając się w dniu 01 października 2021 r. na Drogowy Spacer Edukacyjny, którego motywem przewodnim była DROGA. Uczniowie opatrywali się z całą infrastrukturą drogową szukając i nazywając nie tylko pieszych, rowerzystów, kierowców, pasażerów, ale przede wszystkim nowopoznane podczas wcześniejszych zajęć – znaki drogowe a także różnicując je ze względu na kształt i kolorystykę w  cztery najważniejsze grupy.  Bezpośrednio potem, stając przy najbliżej umiejscowionym przejściu dla pieszych, najpierw wspólnie przypomnieliśmy rytuał przechodzenia na druga stronę jezdni, by potem każde dziecko indywidualnie – zachowując maksimum bezpieczeństwa – przechodziło na druga stronę ulicy. Wszyscy obecni tego dnia na zajęciach z należytą uwagą, ale i spokojem pokonywali przejście. Świetnym dopełnieniem spaceru był przeliczanie ilości przejeżdżających aut osobowych, ciężarówek, autobusów (trolejbusów) i rowerów.  Zespół klasowy podzielony na cztery zespoły skrupulatnie zaznaczał pionowymi kreskami przejeżdżające pojazdy z przypisanej mu kategorii, by potem porównać swoje wyniki.

Po Drogowym Spacerze Edukacyjnym w dn. 04 października  2021 r. przy wykorzystaniu rzutnika i przygotowanej prezentacji omawialiśmy najpierw różnice między dwoma zdjęciami odpowiadając na pytanie: Co się zmieniło?, by potem przejść do rozwiązania 16 fotozagadek, podzielonych na 3 rundy.  W pierwszej – niebieskiej – z motywem przewodnim DROGA – nie popełniliśmy błędu, trafnie odpowiadając  na pytanie 1,2,3,4 i 5. Podobnie w drugiej – pomarańczowej związanej z POJAZDAMI – poprawne odpowiedzi pokryły się z odpowiedziami 1,2,3,4 i 5.
W rundzie zielonej  związanej z ODBLASKAMI popełniliśmy błąd w zad. 4, na pozostałe 1,2,3, i 5 udzieliliśmy prawidłowej odpowiedzi. Niestety z  braku czasu nie zdążyliśmy dokończyć SPECJALNEJ czerwonej rundy… Korzystając jednak ze sposobności, jaką daje dostępność strony www.autochodzik.pl/quiz z pewnością w najbliższym czasie do niej powrócimy. Z przykrością zauważam, że  nie sporządziliśmy  dokumentacji
w postaci zdjęć – a to dlatego, że cała moja uwaga musiała się skupić na dzieciach, bo dopiero się poznajemy i na ich bezpieczeństwie.

Pozdrawiamy dziękując za możliwość skorzystania z tej ciekawej  formy edukacyjnej przygotowującej do stawania się dobrymi kierowcami w przyszłości.

 

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi