Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie I. Drogowy spacer edukacyjny + quiz

11 października 2021

Treść relacji

Zadanie I zrealizowaliśmy na początku października br. Nasze Przedszkolaki z entuzjazmem wyruszyły na spacery drogowe po najbliższej okolicy, po długim okresie izolacji w warunkach pandemii. Wszystkie dzieci były wyposażone w odblaskowe kamizelki z adresem i kontaktem do przedszkola, bo tylko z takim oznakowaniem mogą opuścić teren przedszkola podczas zajęć.

Celem zajęć było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas spaceru dzieci rozpoznawały znaki drogowe, które wcześniej poznawały w przedszkolu. Były to znaki zakazu, nakazu, informacyjne i ostrzegawcze. Przedszkolaki przechodziły także przez przejścia dla pieszych, przy których wnikliwie omówione zostały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W czasie spaceru dzieci spotykały pieszych, kierowców samochodów oraz rowerzystów i utrwalały umiejętności bezpiecznych relacji w ruchu drogowym.

Po powrocie do przedszkola rozwiązywały wspólnie z nauczycielami Quiz, który sprawił dzieciom dużo radości.


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi