Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Drogowy spacer edukacyjny grupy Foczki oraz quiz

3 października 2021

Treść relacji

W dniu 28 września grupa 6 – latków „Foczki wybrała się z nauczycielkami na spacer na pobliskie skrzyżowania, aby utrwalić zasady prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych. Przygotowani i oznakowani w kamizelki odblaskowe oraz odblaski wyruszyliśmy ulicą Polną przechodząc przez przejście dla pieszych, następnie skręciliśmy w lewo i idąc lewą stroną chodnika, przeznaczoną zgodnie z oznakowaniem dla pieszych, doszliśmy ulicą Darłowską do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy pobliskiej Szkole Podstawowej nr 1. Następnie wróciliśmy ul. Darłowską oraz ul. Polną do naszego przedszkola. Przed każdym przejściem po „pasach” dzieci rozglądały się w lewo, prawo, lewo. Podnosiły wolną rękę i przechodziliśmy na drugą stronę jezdni. Łącznie przeszliśmy przez cztery przejścia dla pieszych bez sygnalizacji i jedno przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Na trasie naszej wędrówki napotkaliśmy ponad 20 znaków: ostrzegawczych, informacyjnych, zakazu i nakazu. Mijaliśmy trzy przystanki autobusowe. Dzieci rozpoznały znaki: przejście dla pieszych, droga dla pieszych i rowerzystów, ograniczenie prędkości, przystanek autobusowy, zakaz wjazdu, tablica informacyjna, drogowskazy o pobliskich miejscowościach. Po drodze mijali nas rowerzyści oraz piesi, a na drodze dzieci wypatrzyły samochody osobowe, ciężarowe, autobusy oraz samochód specjalistyczny śmieciarkę.

W dniu 30 września nasza grupa wybrała się także w odwiedziny na Komisariat Policji w Ustce. Podczas spaceru mogliśmy w praktyce utrwalić po raz kolejny  zasady prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych. Ponadto wybraliśmy się także z Panem policjantem na pobliskie skrzyżowania by pod okiem specjalisty  łącznie przejść przez cztery przejścia dla pieszych bez sygnalizacji  oraz cztery przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi