Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

DZIECKO KROK AUTA STOP, KOŁA STOP ROBISZ KROK

17 listopada 2021

Treść relacji

Na drzwiach wejściowych do placówki zostały powieszone obydwa plakaty tak aby rodzice mogli je bez problemu dostrzec. Odbyła się pogadanka z dziećmi, których zadaniem było zwrócenie uwagi osób je odbierających na plakaty i powiadomienie dorosłych po co tam się znalazły.

Rozmowa kierowana z dziećmi na temat podróży do przedszkola, czym przyjechały: autobusem lub tramwajem- 1 dziecko, autem – 17 dzieci, pieszo – 5 dzieci. Wszystkie dzieci jadące autem siedziały w fotelikach i miały zapięte pasy, natomiast 4 rodziców pasów nie zapięło pomimo prośby przez dzieci.

Dzieci obejrzały filmiki na YouTube dotyczące akcji ZZ, wykonały kartę pracy: dorysowały pasażerów, pokolorowały i wycięły auta. Nauczyły się hasła ZAWSZE ZAPINA CAŁA RODZINA i miały nauczyć tego całą rodzinę.

Przy pomocy nauczyciela dzieci wykonały kolorową kartę (zrobiły dziurkę, przywiązały sznureczek), które w większości zostały zawieszone w samochodach, którymi dzieci dojeżdżają do przedszkola.

Podczas rozmowy z dziećmi dowiedziałyśmy się, że rodzicom zdarza się przejeżdżać na czerwonym świetle, dzieci zostały uczulone aby zwracać rodzicom uwagę na nieprawidłowe zachowania jako kierowców.

Dzieci bawiły się przy użyciu Autochodzika i utrwalały poznane hasła KOŁA STOP ROBISZ KROK.

Wykonanie przypominajki dla według podanego wzoru, zwrócenie uwagi na hasła zawarte na kartce. Zadanie domowe do wykonania przez dzieci: nauka hasła wszystkich członków rodziny, przekazanie karty pracy dziadkom.

 


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi