Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Fotorelacja ze spaceru

3 października 2021

Treść relacji

Relacja ze spaceru

Dnia 29 września przedszkolaki z grupy VIII udały się na spacer po osiedlu J. Wybickiego w pobliżu naszego przedszkola, podczas którego bacznie obserwowały co dzieje się na drodze.

W trakcie pieszej wycieczki dzieci przyglądały się uczestnikom ruchu drogowego: pieszym, rowerzystom, kierowcom, pasażerom. Po drodze widzieliśmy wiele pojazdów zarówno małych jak i dużych. Były to: auta osobowe, autobus, rower, hulajnoga i motocykl. Minęliśmy 15 znaków drogowych. Były to znaki nakazu : nakaz jazdy w prawo za znakiem, nakaz jazdy prosto, droga dla rowerów, droga dla pieszych, droga dla rowerów i pieszych, znaki zakazu: zakaz wjazdu, zakaz zatrzymywania się, znaki informacyjne: droga jednokierunkowa, droga z pierwszeństwem, parking, przystanek autobusowy, strefa zamieszkania, koniec strefy zamieszkania i znak ostrzegawczy: skrzyżowanie dróg. Na pobliskim przejściu dla pieszych dzieci przypomniały sobie zasady przechodzenia przez ulicę.

Spacer po osiedlu był dla przedszkolaków okazją do utrwalenia poznanych wcześniej znaków drogowych oraz zasad korzystania z ruchu drogowego.

Relacja z quizu

Dnia 30 września przedszkolaki z grup: VI, VII, VIII wzięły udział w prezentacji multimedialnej, która odbyła się w II oddziale naszego przedszkola. Najpierw dzieci obejrzały na dużym ekranie plansze przedstawiające ulicę. Zdaniem przedszkolaków było znaleźć różnice na planszach, powiedzieć co się zmieniło, wskazać pieszych, kierowców, rowerzystów, znaki drogowe, pojazdy, przejście dla pieszych, przystanek.

Druga część quizu składała się z 16 fotozagadek, które podzielono na 3 rundy: niebieska, pomarańczowa, zielona oraz czerwona (zdanie specjalne).

Oto odpowiedzi, jakich udzieliły przedszkolaki:

Runda niebieska:

Odp. 1: A, 2 – B, 3 – B, 4 – A, 5 – D

Runda pomarańczowa :

Odp. 1: – nosorożec, autobus, żyrafa, samochód osobowy, małpa, bus

Odp. 2: A – 3, B – 2;4, C – 1,

Odp. 3 : 2 – B

Odp. 4: 10 minut

Odp. 5: 16 kół, późną jesienią

 

Runda zielona:

Odp. 1: 2 ; 5

Odp. 2: A

Odp. 3: B

Odp. 4: A – plecak, B – rower, C – buty

 

Runda czerwona – zadanie specjalne:

A – Barcelona

B – Berlin

C – Nowy Jork

D – Londyn


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi