Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Jesienny spacer Ogników- PIESZY

13 października 2019

Treść relacji

Słoneczna, ciepła jesień to okazja do spacerów. Realizując temat PIESZY najpierw wyjaśniliśmy  to pojęcie. PIESZY wg przedszkolaków to osoba która:
– idzie sama albo z kimś,
– idzie na nogach,
– wędruje,
– idzie po chodniku,
– przechodzi przez przejście dla pieszych

Kolejnym elementem zajęcia było omówienie jak powinniśmy być ubrani żeby być widocznym, że pieszy musi iść po chodniku, a przechodzić w miejscach wyznaczonych czyli przez przejście dla pieszych. W sali i ogrodzie sprawdziliśmy działanie odblasków. W końcu właściwie ubrani w kamizelki odblaskowe poszliśmy. Najpierw szliśmy chodnikiem- para za parą. Mierzyliśmy szerokość chodnika krokami. Omówiliśmy jak iść aby być bezpiecznym i nie przeszkadzać innym pieszym. Przechodziliśmy przez jezdnię. Za każdym razem rozglądaliśmy się i upewnialiśmy czy wszystkie pojazdy się zatrzymały.Wspólnie recytowaliśmy hasło: KOŁA STOP- ROBISZ KROK.   Przypomnieliśmy sobie ,że należy zatrzymać się przed krawężnikiem. Podczas spaceru mijaliśmy budynki, różne pojazdy, porównywaliśmy ich wielkość, przeznaczenie. Po powrocie do przedszkola dzieci ruszyły do zabaw na dywanie wykorzystując zdobyte wiadomości.


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi