Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Konkurs MIA100

7 listopada 2019

Treść relacji

Po krótkim okresie gromadzenia materiałów, PIĄTAKI przystąpiły do działania, którego celem było  stworzenie makiety fragmentu osiedla DAJTKI. Na brystolowej  podstawie pojawiły się ulice, zieleńce i chodniki. Potem powstawała infrastruktura uliczna- zebra, pasy, znaki drogowe, sygnalizacja, przystanki autobusowe.. Kolejno pojawiały się budynki: przedszkola i szkoły, okolicznych sklepów, domów jednorodzinnych, okolica zazieleniła się krzewami, wyrosły drzewka. Po zakończeniu budowy, na teren mogli wkroczyć piesi, pieski J  i wjechać pojazdy. Przedszkolaki korzystały z makiety w zabawie spontanicznej , aby inscenizować wydarzenia na drodze –pojawił się nawet wypadek z udziałem pieszego i jego zabezpieczenie przez odpowiednie służby- ale przez  większość czasu ruch był spokojny. Dzieci w małych zespołach utrwalały w zabawie zasady właściwego przechodzenia przez ulicę – w miejscu wyznaczonym, z zachowaniem wcześniej poznanych i ćwiczonych  terenie etapów:

  1. Przez ulicę gdy przejść chcę- szukam zebry, to się wie!
  2. Czekam cierpliwie- czy kierowca mnie widzi?
  3. Najpierw w lewo, w prawo potem- jeszcze w lewo patrzę z powrotem!
  4. Sprawa jest o tyle łatwa, jeśli są na przejściu światła!
  5. Chciałbym przejść, a nie tu stać- daję kierowcy wzrokiem znać!
  6. Wszystkie koła robią stop- ja-zdecydowany krok!
  7. Gdy przez przejście maszeruję- nigdy w „sieci” nie buszuję, przez telefon nie plotkuję!

Zabawa była przednia, ale i niesamowicie kształcąca. A makietą pochwalimy się całej społeczności przedszkolnej- zostanie ona zaprezentowana w holu przedszkola, aby i inne dzieci mogły korzystać z jej zalet.


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi