Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Nasi uczniowie w akcji!!!- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Stawie

29 listopada 2021

Treść relacji

W październiku uczniowie klas 1 i 2 Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z dużym zainteresowaniem i radością przystąpili do akcji „ Z nami rosną bezpieczni kierowcy”.

Nasi uczniowie , zgodnie z pierwszymi wytycznymi, wykonali zadanie 1 i 2.

Na początek zapoznaliśmy rodziców z akcją poprzez wywieszenie plakatów przed wejściem do naszej szkoły.

Następnie dzieci obejrzały filmiki, które przekazują nam, dlaczego ważne jest zapinanie pasów samochodzie. a po projekcji wykonały prace plastyczne, które pokazują, kto w ich rodzinach zapina pasy w samochodzie. Prace plastyczne zostały zaprezentowane rodzicom.
Dzieci wzięły także udział w praktycznych ćwiczeniach związanych z zapinaniem pasów w samochodzie.

Uczniowie zachęcali także innych kierowców, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów w samochodzie, rozdając im specjalne zawieszki „ Zawsze Zapina Cała Rodzina”. Z pomocą dzieciom przyszli policjanci z naszego posterunku w Nowym Stawie.

Następnie nasze dzieci przypomniały także zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, nagrywając krótki filmik zgodny z hasłem „ Koła Stop -Robisz Krok”.

Zgodnie z założeniami akcji, nie zapomnieliśmy także o osobach starszych. Każde dziecko wykonało przypominajkę „ Zanim wejdziesz, upewnij się, czy wszystkie pojazdy się zatrzymały” i wręczyły ją swoim babciom i dziadkom. Pokolorowana przez dzieci „Zebra”, pokazała , ile starszych osób ją otrzymało.

Nasi uczniowie z przyjemnością wykonywali zadania, jednocześnie zdobywając nowe umiejętności i utrwalając posiadaną wiedzę.


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi