Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Treść relacji

Zadanie 4 zrealizowaliśmy 23 listopada. Zaczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej „Dlaczego oczy kota świecą w ciemności”, która spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i mnóstwem pytań z ich strony. Następnie, na polecenie nauczyciela dzieci samodzielnie ustawiły się w kolejności od najjaśniejszego  do najciemniejszego ubrania i wypowiadały się swobodnie na temat widoczności ich sylwetki.

Kolejnym krokiem było wykonanie prac plastycznych z dostarczonych materiałów. Każde dziecko wykonało własny pasek odblaskowy. Wspólnie zrobiły też odblaskowy łańcuch na przedszkolną choinkę.

Po tym przeszliśmy do eksperymentu. Wykonaliśmy zdjęcia dzieci ubranych w kurtki w jasnym pomieszczeniu, a następnie przeszliśmy do pomieszczenia nie oświetlonego, żeby dzieci zobaczyły „co potrafią” odblaski.

Na zakończenie zajęć dzieci wraz z nauczycielem wykonały wystawkę swoich pasków odblaskowych dla rodziców.

Następnego dnia każde dziecko wzięło swój odblask do domu, żeby wykorzystywać go na co dzień.

Po tych zajęciach znacznie wzrosła świadomość dzieci i rodziców w zakresie ODBLASKOWEJ MOCY ubrań. W tej chwili już większość dzieci posiada ubrania wierzchnie w jaśniejszych kolorach, a część kurtki i kombinezony z wszytymi fabrycznie elementami odblaskowymi. Kilkoro dzieci posiada także obuwie z elementami odblaskowymi. Z dumą noszą też własne paski odblaskowe.


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi