Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Odblaskowa MOC

10 grudnia 2021

Treść relacji

Dnia 01.12.21r. rozpoczęliśmy zadanie 4 – Odblaskowa MOC. Na początku grupa przedszkolaków swoje poczynania rozpoczęła od oglądania prezentacji, której głównym tematem był ODBLASK. Uczniowie poznali historię Kota, zobaczyli jak działa światło odbite. Po zakończeniu omówiliśmy wspólnie pytania sprawdzające, poszło nam bardzo dobrze. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą, sprawiło im to znakomite wyzwanie.

Kolejnym etapem – realizowanym drugiego dnia – było sprawdzenie czy dzieci mają przy sobie odblaski. Dzieci miały za zadanie zobaczyć i poszukać czy w ich ubraniach jest materiał odblaskowy. Jak dzieci zauważyły, tylko u niektórych były doszyte jaskrawe odblaski (zamek, na kapturze, dookoła kieszeni), dlatego ważne jest aby nosić dodatkowe odblaski w postaci zawieszek i pasków.

Po omówieniu wszystkich ważnych tematów i zagadnień przeszliśmy do wykonania pracy plastycznej, a mianowicie do wykonania pasków odblaskowych. Użyliśmy do tego kartek i gotowych foli. Gotowe, wycięte elementy dzieci przyklejały do kartek. Następnie wycinały po liniach, tworząc długie prostokąty. Dzięki temu utworzyły się puzzle do układania; sprawiło to dzieciom wielką zabawę. Kiedy wszystkim udało się stworzyć pracę, przeszliśmy do fotograficznego eksperymentu. Zrobiliśmy zdjęcia bez lamy błyskowej i z lampą błyskową – rezultaty okazały się niesamowite dla dzieci. Byli oni bardzo zaskoczeni i z chęcią chcieli więcej. Dzieci od razu zauważyła różnice jakie elementy się zaświeciły, a które nie. Zauważyły również, że jeśli w klasie jest ciemno to folie odblaskowe bardzo mocno świecą ale pod warunkiem, że działa na nie światło.Tutaj pobawiliśmy się aparatem i wykonywaliśmy różne zdjęcia, dzięki czemu dzieci widziały znaczącą różnicę.

W poniedziałek, w dzień Mikołaja cała grupa stworzyła z pasków odblaskowych piękny i długi łańcuszek. Wspólnie powiesiliśmy go na klasowej choince. Po wykonaniu wszystkich zadań cała grupa miała ze sobą odblaski, nawet przyklejone na swoich kurtkach. Takie zajęcia – tematyka sprawiła, że dzieci naprawdę zobaczyły i uwierzyły, że chociaż jeden mały odblask daje dużą moc, niż nie noszenie żadnego. A na drodze jesteśmy naprawdę bardzo widoczni.

 

 


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi