Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Oklaski za nasze odblaski:)

14 grudnia 2021

Treść relacji

Witamy ponownie! To nasza zwarta grupa ŻUKOWSKIE BOCIANY! Ostatnie zadanie przed nami! Zabraliśmy się do zadania numer 4 z ogromną przyjemnością! Prezentacja na temat kocich oczu i ich magicznej mocy za sprawą „tapetum lucidum” uświadomiła nam, że w okresie jesienno-zimowym nie zawsze jesteśmy w pełni widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego zrobiliśmy sobie pokaz mody, na którym wybraliśmy najbardziej i najmniej przystosowane kolory naszych kurtek do drogi dla pieszych. A co potem?

Wykonaliśmy zadanie – eksperyment. Na kartce przykleiliśmy różne rodzaje odblasków – jedne bardziej a drugie mniej widoczne. Nasza Pani pocięła nam obrazki na części, a my składaliśmy je na nowo. Oj, trudna to była praca, ale się udało! Następnie nasza Pani rozdała nam różnobarwne paski i zaprowadziła nas do magicznego miejsca w budynku naszego przedszkola – do sali doświadczania świata. Mamy tam wiele ciekawych miejsc, które uczą nas jak posługiwać się światłem w ciemnym pomieszczeniu, zobaczcie sami na zdjęciach! Dziś było to idealne miejsce na eksperyment – gdy Pani robiła zdjęcia bez lampy, byliśmy słabo widoczni, jednak na zdjęciach z użyciem lampy odbijaliśmy się na różne strony, świetny efekt! To efekt pełen blasku dzięki odblaskom:)

Na koniec odblaski posłużyły nam jako ozdoba choinkowa, wykonaliśmy piękny łańcuch i zawiesiliśmy na holu głównym przy wejściu do naszego przedszkola. To był naprawdę udany dzień, który nauczył nas, że warto być WIDOCZNYM. Od tego dnia każdy z nas chętnie przynosił różnego rodzaju odblaski przywieszone do rękawów naszych kurtek, plecaków i worków. Wiemy, że jesteśmy ważni w ruchu drogowym jako piesi, staramy się być uważni na drodze, często przypominamy starszym i młodszym o konieczności zapinania pasów oraz wiemy, że kochamy odblaski. Należą się nam oklaski za używane odblaski! Dziękujemy za możliwość udziału w tym projekcie, wspaniała przygoda:)

Podrawiamy,

Żukowskie Bociany:)


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi