Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Początek przygody z projektem „Dobrzy kierowcy rosną z nami”

11 października 2021

Treść relacji

    Bystrzaki z Leśniewa w miesiącu wrześniu oraz październiku spacerowały po okolicy nie jeden raz.
Podczas spacerów, wyjść doskonaliły umiejętność rozpoznawania oraz nazywania różnych znaków drogowych. Jako piesi uczestnicy ruchu drogowego spotkaliśmy: rowerzystów, innych pieszych, a także takie pojazdy jak: samochody osobowe, autobusy, ciężarówki itp. Zauważyliśmy, że nie wszyscy stosują się do znaków drogowych, są nieuważni lub stwierdzają, że zaparkują na „miejscu dla niepełnosprawnych” lub „autobusu szkolnego” tylko na chwilę, o czym przestrzegamy w naszej relacji(dzieci stojące na kopercie ułożyły ze swoich ciał samochód osobowy, a chłopiec stojący przy dzieciach wskazuje niewłaściwe zachowanie kierowcy)
Znaki drogowe mają pomóc wszystkim osobom uczestniczącym w ruchu drogowym zachowanie bezpieczeństwa, nie jest to jednak jak się okazuje takie proste…Nawet dla nas pieszych, dlatego w myśl powiedzenia „ćwiczenie czyni mistrza” otrzymaliśmy zadanie specjalne od naszej Pani-nauka rozpoznawania, przestrzegania znaków drogowych.
Zauważyliśmy, że oprócz znaków stojących przy oraz na jezdni, można spotkać również linie, oznaczenia na jezdni. Jak powiedziała nam Pani są to znaki poziome,które mają również pomóc w bezpiecznym poruszaniu się po jezdni-kierowcom, pieszym jak i rowerzystom.
Kończąc dzisiejszy spacer spotkała nas miła niespodzianka na naszym parkingu szkolnym spotkaliśmy radiowóz policyjny, który mijając nas w okolicy przejścia znajdującego się bezpośrednio przy naszej Szkole pożegnał nas światłami ostrzegawczymi 🙂Przypomnieliśmy sobie również jak przechodzić przez jezdnię, gdy nie ma przy drodze sygnalizatora.
Po pełnych przygód wędrówkach rozwiązaliśmy quiz:
Runda niebieska:
1.A, 2.O nazwach miejscowości B-brzozy, 3.6osób, 4.A,5.Znak ostrzegawczy
Runda pomarańczowa:1.A:Autobus-nosorozec, B:Samochód osobowy:żyrafa, C:bus:małpki 2.A3,B2,C1 Najtrudniejsza sytuacja na drodze jest podczas opadów śniegu, 3.2B,tramwaj,4.10minut,5.Jesienią, 17kół
Runda zielona: 1.2 oraz 5,2.A,3.A,4.Dzieci nie znały prawidłowej  odp, dlatego informacji szukaliśmy w internecie. 5.A-plecak,B-odblaski na kołach, C-sznurowadła(elementy odblaskowe) 
Runda czerwona:dzieci nie znały odp, dlatego znalezienie rozwiązania jest ich zadaniem specjalnym na najblizszy tydzień.

Pozdrawiamy 🙂🙂🙂

 

 

 


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi