Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

ZADANIE 1: Praktycznie utrwalamy zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym :)

24 września 2021

Treść relacji

W dniach od 20 do 24 września 2021r. nasze kochane przedszkolaki – zarówno grupy starsze jak i młodsze praktycznie utrwalały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkie grupy wraz z opiekunami udały się na spacer po mieście, aby móc zastosować zdobytą na zajęciach wiedzę w praktyce! Każdy przedszkolak z wielką uwagą i ostrożnością przechodził przez zebrę! Dzieci doskonale orientowały się, że w przypadku, gdy nie było sygnalizatora należało upewnić się spoglądając w lewą, prawą i raz jeszcze lewą stronę czy nie nadjeżdża auto 🙂 Kiedy sytuacja była jasna i bezpieczna przedszkolaki zwartym krokiem pokonywały przejście dla pieszych! Natomiast gdy zbliżyliśmy się do przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną nasi milusińscy czekali na zielone światło 🙂 Ważnym przeżyciem było przejście przez pasy, na których o porządek dbał tzw. „Stopek” – osoba przeprowadzająca dzieci. Nasze przedszkolaki czuły się ważne, były szczęśliwe, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy.

Podczas spaceru nasi wychowankowie nazywali uczestników ruchu drogowego, których mijaliśmy: piesi, kierowcy, rowerzyści, pasażerowie autobusu, pojazdy. Dzieci obserwowały również znaki, które pojawiły się na naszej drodze, m.in. : znak STOP, znak: ustąp pierwszeństwa przejazdu, znak: Uwaga dzieci!; znak informacyjny – przejście dla pieszych; znak: strefa ruchu; znak: zakaz wjazdu, znak: ścieżka dla rowerów itp. Dzieci miały również możliwość zaobserwowania jak autobus zatrzymuje się na przystanku , zabiera pasażerów i włącza się bezpiecznie do ruchu drogowego oraz zaobserwowaliśmy jak pojazdy parkują na pobliskich parkingach.

Wszystkie wycieczki utrwaliły i usystematyzowały naszą wiedzę w praktyce! Teraz jesteśmy już prawdziwymi uczestnikami ruchu drogowego!!

 


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi