Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

PSP DEJA CSB – zadanie 2 i 3

8 listopada 2021

Treść relacji

Dnia 3 listopada w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Dobrzy kierowcy rosną razem z nami”. Przed rozpoczęciem zadań w tej części projektu należało wywiesić w widocznym miejscu dwa plakaty. Pierwszy kolorowy z hasłem DZIECKO KROK AUTA STOP oraz drugi pomarańczowy z hasłem KOŁA STOP ROBISZ KROK. Oba plakaty dzieci wywiesiły w widocznym miejscu na drzwiach przed wejściem do budynku szkoły. Plakaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz rodziców, a także osób które odwiedzały naszą szkołę. Każdy z zainteresowaniem przyglądał się im oraz czytał umieszczone na nich hasła.

Zadanie drugie oraz trzecie wykonaliśmy razem. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy I oraz II łącznie 16 osób. Zanim przystąpiliśmy do wykonania zadań omówiliśmy wspólnie poranne podróże do szkoły. Uczniowie bardzo chętnie opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z podróżami samochodowymi, a także o niebezpieczeństwach na które jesteśmy narażeni w codziennym użytkowaniu dróg. Większa część dzieci dojeżdża do szkoły samochodami. Jedynie jedna osoba korzysta z komunikacji miejskiej i przyjeżdża do szkoły autobusem. Dzieci wiedzą, że należy dbać o bezpieczeństwo jeżdżąc samochodem i zawsze trzeba pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Uczniowie podróżują zawsze w fotelikach bezpieczeństwa. Ciekawym uzupełnieniem tej części były krótkie filmiki, które w realny sposób pokazały jak ważne jest zapinanie pasów i do jakich konsekwencji może prowadzić nie zapięcie ich. Dla niektórych dzieci filmy te były przerażające i drastyczne.

Kolejnym zadaniem, które dzieci bardzo chętnie wykonały były karty zawieszki do samochodu. Wykonane zawieszki dzieci rozdawały swoim najbliższym, którzy są kierowcami. W czasie wspólnej pracy rozmawialiśmy o kierowaniu samochodem, a także o czynnościach jakie wykonuje kierowca, kiedy i gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Omówiliśmy również sytuacje niebezpieczne do których może dojść na ulicy zarówno z udziałem pieszych jak i kierowców.

Nasza szkoła znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie DK nr.6. jest to bardzo ruchliwa ulica. Codziennie przejeżdżają nią wiele samochodów, których kierowcy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego przekraczając dozwoloną prędkość. Najbliższe przejście dla pieszych wyposażone jest w sygnalizację świetlną, na której automatycznie zmieniają się światła co kilka minut. Automatyczna zmiana świateł powoduje gwałtowne hamowanie kierowców i częste kolizje. Pomimo zielonego światła musimy zachować szczególną ostrożność, ponieważ samochody często przejeżdżają na czerwonym świetle. Uczniowie naszej szkoły wiedzą już, że mimo zielonego światła dla przechodniów należy poczekać do momentu, aż koła samochodu zatrzymają się. Dopiero w tym momencie dzieci mogą bezpiecznie zrobić krok.

Następnym elementem zadania było wykonanie przypominajki dla najbliższych. Dzieci chętnie wykonały to zadanie dedykując je dla wybranych osób np. babci, cioci, dziadka, taty, mamy itp. Wspólnie nauczyliśmy się hasła upewnienia KOŁA STOP ROBISZ KROK. Wykonane przypominajki dzieci rozdały swoim najbliższym oraz nauczyli również ich hasła.


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi