Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

QUIZ DROGOWY

7 października 2021

Treść relacji

Dzień po wycieczce na skrzyżowanie ( dnia 30.09.21r.) zabraliśmy się za rozwiązywanie zadań quizu drogowego. Sytuacje  drogowe przedstawione na obrazkach żywo omawialiśmy w grupach, odpowiedzi zapisywaliśmy na kartkach, a następnie sprawdzaliśmy, czy myślimy jednakowo. Okazało się, że odpowiedzi nie różniły się bardzo. Oto wyniki zadań quizu wykonanego przez zespół Dębowych Skrzatów.

Runda niebieska: 1) A  ;     2) B, brzozy;      3) sześć osób, droga B ;     4) A zielony; 5)     D, znak ostrzegawczy

Runda pomarańczowa:  1) piętrowy autobus i nosorożec, samochód osobowy i żyrafa, kamper i małpa; Żadne zwierzęta nie jeżdżą autostopem, ale małpa się uczepiła i jedzie.

2) A-3, B- 2, C-1  Najtrudniej na drodze jest kiedy pada deszcz i śnieg, bo jest ślisko; 3) drugi pojazd zatrzyma się przy znaku B, pojazd na szynach to tramwaj; 4) jazda rowerem trwa 10 minut; 5) 17 kół, opony należy wymienić jesienią, zanim będzie ślisko;

Runda zielona: 1) kolor nr 2 i 5; 2) para A jest widoczna na drodze; 3) A prawda; 4) odp. B ( Percy Shaw); 5) A- szelki i prostokąciki, B- koła rowerowe, C- sznurowadła i litera N, są widoczne, ponieważ są to odblaski.

Zad. specjalne: A- Barcelona, B- Berlin, C- Nowy Jork, D- Londyn

 


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi