Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Relacja 1.

20 października 2021

Treść relacji

Cześć, to my, DrogoSzatarpki.

29.09.2021.

Dziś wraz z paniami wyruszyliśmy na spacer po naszej wsi, aby zobaczyć, doświadczyć i porozmawiać o tym, co nas może spotkać na drodze.

Jeszcze w szkole ubraliśmy kamizelki oraz inne stroje z elementami odblaskowymi, ponieważ panie zawsze powtarzają, że trzeba być widocznym, szczególnie na naszych drogach, gdzie nie ma prawie chodnika (jest tylko w centrum wsi), droga jest wąska i często musimy chodzić poboczem.

Wyszliśmy ze szkoły i od razu ustawiliśmy się parami. Ruszyliśmy prawą stroną chodnika w kierunku centrum wsi. Po drodze panie uczyły nas, a starszym przypominały, jakie są znaki drogowe i co oznaczają te, które są w naszej miejscowości.

Na drodze widzieliśmy poruszające się pojazdy: samochody osobowe, ciężarowe i ciągniki. Spotykaliśmy innych pieszych i rowerzystów. Pewna pani, kiedy nas zobaczyła, zeszła z chodnika, przeszła na drugą stronę ulicy, a pani nam powiedziała, że tak nie powinna postępować, bo należy chodzić po chodniku, a gdy go nie ma to należy iść lewą stroną jezdni.

W naszej miejscowości nie ma pasów drogowych, dlatego musimy szczególnie uważać i upewniać się, przechodząc na drugą stronę ulicy. Dziś, kiedy chcieliśmy przejść przez jezdnię kolumną, nasza koleżanka – ubrana w czapkę policjanta i wyposażona w lizak policyjny, po upewnieniu się, że nic nie jedzie, stanęła na jezdni i kierowała ruchem (lizakiem zatrzymywała samochody (dziś co prawda żaden nie jechał, tylko nasza pani była na niby autem), a my bezpiecznie przechodziliśmy.

Wędrowaliśmy dalej. Zeszliśmy z chodnika (bo się skończył), minęliśmy przystanek autobusowy i lewą stroną ulicy poszliśmy w kierunku lasu, cały czas dbając o bezpieczeństwo i obserwując znaki, pojazdy i rowerzystę. Znowu koleżanka zamieniła się w policjantkę, która kieruje ruchem i przeszliśmy na drugą stronę ulicy, aby wrócić do szkoły (na szczęście teraz też nic nie jechało, więc czuliśmy się bezpiecznie). Potem kolejne przejście przez ulicę i już chodnikiem wróciliśmy cali i zdrowi oraz bardzo radośni do szkoły.

 

 


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi