Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

W ramach kampanii społecznej „Rowerowa Wiosna” dzieci aktywnie uczestniczą w promowaniu zdrowego i ekologicznego stylu życia. Uczniowie oraz dzieci przedszkolne codziennie przyjeżdżają do szkoły i przedszkola rowerami, hulajnogami oraz na rolkach. Za każdy aktywny dojazd dzieci otrzymują naklejkę, którą wklejają do specjalnie dedykowanego dzienniczka motywacyjnego. Za 100% frekwencję mają szansę na zdobycie nagrody ufundowanej przez organizatora, czyli Urząd Miasta Rumi. Podczas zajęć w grupach omawiane były zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, obowiązkowe wyposażenie roweru oraz znaczenie noszenia elementów ochronnych i odblaskowych. Dzieci przedszkolne i uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonały również prace plastyczne związane z tematyką rowerową i bezpieczeństwem na drodze. Przedszkolaki chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami oraz uczestniczyły w rozmowach na temat bezpieczeństwa. Kampania przebiega w radosnej atmosferze i zachęca dzieci do codziennej aktywności fizycznej.