Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Rozwiązujemy quiz :)

7 października 2021

Treść relacji

Po drogowym spacerze edukacyjnym utrwalającym zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym podsumowaliśmy poznany materiał – omówiliśmy plansze z ulicą – dzieci dokładnie wiedziały co się zmieniło na obrazkach, wskazały pieszych, kierowców, pasażerów, rowerzystów, znaki, pojazdy, przejścia dla pieszych oraz  przystanki – nasi milusińscy potrafili również wyjaśnić wymienionej wyżej pojęcia.

W ramach podsumowania naszej wiedzy zabraliśmy się do rozwiązania  foto zagadek, które podzielone zostały na trzy rundy (niebieską, pomarańczową, zieloną + czerwoną). Quiz został przeprowadzony w grupach w okresie od 27.09.2021r. do 4.10.2021r. Oto podsumowanie odpowiedzi naszych przedszkolaków na poszczególne pytania:

RUNDA NIEBIESKA:

 1. A
 2. Tablice informują o nazwie miejscowości w jakiej się znajdujemy. Drzewa widoczne na pierwszym planie obrazka B to brzózki.
 3. 6 dzieci pójdzie na wycieczkę. Powinni pójść drogą B.
 4. A
 5. D.  Jest to znak ostrzegawczy – ostrzega kierowcę o miejscu, w którym rowerzyści wjeżdżają z drogi dla rowerów na jezdnię lub przez nią przejeżdżają.

RUNDA POMARAŃCZOWA:

 1. nosorożec, żyrafa i małpka. „Żadne ze zwierząt nie może pojechać autostopem, bo nie są ludźmi, a auta osobowe przewożą ludzi.”
 2. A3, B4, C1. z powyższych zjawisk atmosferycznych ulewne deszcze i śnieżyca są najtrudniejszymi warunkami drogowymi.
 3. Pojazd 2 zatrzyma się przy przystanku B. Pojazd na szynach to tramwaj.
 4. 20 minut pieszo : 2 – 10  minut. Jazda rowerem będzie trwała 10 minut.
 5. 19 kół (dzieci starsze), 17 kół odpowiedziały dzieci młodsze. Opony letnie na zimowe należy wymienić późną jesienią, to jest bezpieczne zachowanie.

RUNDA ZIELONA:

 1. odp. 1,2,5.
 2. A
 3. A
 4. B
 5. A- plecak, B – rower, C – odblaskowe sznurowadła i emblematy. Przedmioty są widoczne, gdyż mają odblaski, które działają na zasadzie światła odbitego.

RUNDA CZERWONA – ZADANIE SPECJALNE:

A. BARCELONA

B. BERLIN

C. NOWY JORK

D. LONDYN.

Dużo radości i frajdy sprawiło nam nauczycielom i naszym dzieciom wykonanie quizu!

 

 


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi