Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

W aucie – zadanie 2 i 3

28 października 2021

Treść relacji

  1. Udostępniłam dzieciom moje prywatne autko, każdy mógł zasiąść za kołem kierownicy, sprawdzić, czy sięga do pedałów oraz zająć miejsce pasażera. Dzieciaki ciągnęły pasy bezpieczeństwa, żeby upewnić się czy mają wbudowaną blokadę – mają :)))
  2. Omówiliśmy również budowę samochodu – silnik, biegi, pedały, bagażnik oraz jego zawartość – lewarek, koło zapasowe, kamizelka odblaskowa, trójkąt, gaśnica.
  3. Porozmawialiśmy również o zachowaniu kierowców na drodze, czy należy zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, czy wolno rozmawiać przez telefon w czasie kierowania pojazdu, kiedy należy zwolnić, jak trzeba zachować się, gdy na drodze jedzie straż pożarna, karetka lub policja na sygnałach, itp.
  4. Korzystając z okazji wyjścia na plac przedszkolny zaobserwowaliśmy samochody jeżdżące koło przedszkola – minęło nas 6 aut, wszystkie auta zmuszone były do zatrzymania się przed znakiem STOP. Dzieciaki chętnie krzyczały hasło DZIECI KROK AUTO STOP.

 


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi