Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zad.4 – Poznanie odblaskowej mocy

14 grudnia 2021

Treść relacji

To było bardzo ciekawe zadanie. Uczniowie klasy pierwszej wykonali je w wyjątkowym dniu- 6 grudnia. Nie dość,że odwiedził ich wspaniały gość, to jeszcze dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy. Najpierw obejrzeli prezentację, a potem za pomocą latarki sprawdzali jak „działają” ich odblaski. Ozdobili kartki ścinkami odblasków i kolorowymi kartkami. Po przecięciu połączyli po kilka pasków i każdy miał gotowy odblask. Na koniec złączyli wszystkie ogniwa i łańcuch na choinkę gotowy. Wszystkie pierwszaki mają elementy odblaskowe na swoich tornistrach lub odzieży.

Uczniowie z klasy drugiej zrealizowali zadanie 7 grudnia, wcześniej nie wszyscy byli obecni. Z ciekawością obejrzeli prezentację i dowiedzieli się skąd wzięły się odblaski. Z domu przynieśli „uwolnione” z szuflady odblaski- opaski, breloczki, zawieszki. Były też kamizelki odblaskowe. Mimo nie do końca panujących w klasie ciemności, udało się zauważyć, jak odbijają światło latarki. Potem zabrali się do wykonania odblaskowych plakatów- przyklejali ścinki folii odblaskowej i dorysowywali mazakami kolorowe wzorki. Gdy praca była gotowa wykonano kolejną próbę- widoczne czy niewidoczne. I kolejny raz okazało się, że odblaski mają moc. Po pocięciu plakatów powstał łańcuch, który ozdobił klasę. Każdy z uczniów klasy drugiej posiada element odblaskowy na tornistrze, kurtce czy butach.

Wszystkie dzieci wiedzą, że odblaski mają moc i mogą uratować życie.


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi