Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadania 2 i3

1 listopada 2021

Treść relacji

Zadanie plakatowe: Na drzwiach wejściowych do szkoły został powieszony plakat „DZIECKO KROK, AUTA STOP” oraz plakat „KOŁA STOP, ROBISZ KROK”. Dziecko wychodzące lub wchodzące do szkoły wskazało rodzicom plakat  i tłumaczyło dlaczego został wywieszony.

Do wykonania następnego zadania przygotowywaliśmy się rozmawiając nt. bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Obejrzeliśmy filmy instruktażowe , gdzie dzieci zobaczyły, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie i jak zachowuje się ciało człowieka podczas zderzenia, gdy nie ma zapiętych pasów.

Następnie każde dziecko wykonało zawieszki do samochodu i zabrało je do domu.

Kolejne zadanie – dla chętnych – ćwiczenia w zapinaniu pasów bezpieczeństwa wykonaliśmy w samochodzie, gdzie dzieci zobaczyły miejsce hamulca, pedału gazu i sprzęgła.  Przeprowadziliśmy też  rozmowę kierowaną nt. zachowania kierowcy podczas jazdy samochodem.

Końcowym zadaniem był spacer po okolicy i obserwacja przejścia dla pieszych, a także zachowania kierowców zbliżających się do pasów. Kiedy auta zatrzymywały się, aby przepuścić osobę na przejściu dzieci głośno skandowały hasło „Dziecko krok, auta stop”.


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi