Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 1 – Drogowy Spacer Edukacyjny

5 października 2021

Treść relacji

Dnia 4.10.2021r. dzieci z Grupy III – Muszelki udały się na Drogowy Spacer Edukacyjny ulicami naszego miasta. Spacer rozpoczęły od ulicy Piłsudskiego, gdzie znajduje się przedszkole i przeszły dalej ulicami: Żeromskiego, Mickiewicza, Kopernika, Kościuszki, Plac Wolności i powróciły do przedszkola.

W czasie Drogowego Spaceru Edukacyjnego dzieci szukały i nazywały przystanki autobusowe oraz prześledziły na mapie i w terenie trasę autobusu linii nr 1  w okolicy przedszkola. Dzieci szukały i nazywały różne rodzaje znaków drogowych, ich kształt i kolor. Na ulicy, przy której znajduje się przedszkole naliczyliśmy 12 znaków, wyjaśniliśmy co one oznaczają i jakie przesłanie niosą dla kierowcy. Nazywaliśmy uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych, rowerzystów, kierowców, a nawet przeliczaliśmy pasażerów. Nazywaliśmy jadące ulicą pojazdy, a także usprawniliśmy narządy mowy poprzez wykonywanie ćwiczeń dźwiękonaśladowczych. Na przejściu dla pieszych omówiliśmy znaczenie znajdujących się tam znaków drogowych i zasady przejścia przez ulicę.

Rzeczywiste poznanie ruchu drogowego i praktyka w terenie przyniosła dzieciom dużo zabawy i nauki, a także owocowała w wiele innych spostrzeżeń związanych z nową porą roku, a odnoszących się także do zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszych.

🙂


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi