Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 2

17 listopada 2021

Treść relacji

Dlaczego zapinanie pasów jest ważne? Dlaczego powinniśmy siedzieć w fotelikach? Dlaczego zakładamy kask, gdy chcemy wsiąść na rower?
Sowy znają już odpowiedzi na te pytania, które zadawaliśmy, podczas rozmowy na temat porannej podróży. Tego dnia do przedszkola dwoje dzieci przybyło pieszo, dwie kolejne osoby przyjechały autobusem, a trzy osoby przyjechały samochodem. W ciepłe dni, niektórzy przyjeżdżają do przedszkola rowerem.
Następnie zrobiliśmy sobie krótki seans filmowy i dowiedzieliśmy się, dlaczego zapinanie pasów jest takie ważne. Po obejrzeniu filmów wykonaliśmy prace plastyczne o zapinaniu pasów. Naszą szatnię ozdobił plakat z hasłem „DZIECKO KROK AUTA STOP”. Sowy wykonały również zawieszki przypominające o zapinaniu pasów i wręczyły je rodzicom, którzy posiadają prawo jazdy.
Wybraliśmy się również na spacer, podczas którego obserwowaliśmy co dzieje się na drodze. Byliśmy bardzo zadowoleni z postaw kierowców, którzy zawsze zatrzymywali się przed przejściem dla pieszych, abyśmy mogli bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Gdy samochody zbliżały się do przejścia, za każdym razem wypowiadaliśmy hasło „DZIECKO KROK AUTA STOP”.


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi