Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 2

1 listopada 2021

Treść relacji

Zadanie 2

Zadanie plakatowe: Na drzwiach wejściowych do przedszkola oraz w sali przedszkolnej został powieszony plakat „DZIECKO KROK, AUTA STOP” oraz plakat „KOŁA STOP, ROBISZ KROK”. Każde dziecko wychodząc z przedszkola miało za zadanie pokazać plakat rodzicowi i wytłumaczyć dlaczego został wywieszony.

Zadanie 2A1. Dzieci wykonały pracę plastyczną „Samochód”. Połączyły kropki tworząc sylwetkę samochodu, narysowały kierowcę i pasażera (siebie). Każde dziecko zabrało swoją pracę do domu. Tego dnia rozmawialiśmy także o tym w jaki sposób dostajemy się rano do przedszkola. 2 dzieci przyjechało na rowerze, 5 dzieci przyszło pieszo, a 10 dzieci przyjechało samochodem.

Zadanie 2A2.

„Zawieszki do samochodu”

Zanim dzieci otrzymały zawieszki do samochodu „Zawsze zapina cała rodzina” odbyła się rozmowa kierowana na temat bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci odpowiadały między innymi na pytania co może robić kierowca podczas jazdy samochodem, a czego nie wolno mu robić. Utrwaliły znajomość znaków drogowych, kolorów sygnalizacji świetlnej oraz co robić w sytuacji zagrożenia na drodze. Wymieniły numery alarmowe oraz przypomniały sobie na czym polega „korytarz życia”. Każde dziecko samodzielnie wybrało wstążkę do swojej zawieszki i zabrało ją do domu.

Zadanie 2B – dla chętnych

Dzieci miały zajęcia praktyczne z wykorzystaniem auta nauczyciela. Zobaczyły gdzie w aucie znajduje się hamulec i gaz. Zapoznały się ze wszystkimi światłami w aucie. Miały możliwość obejrzenia fotelików samochodowych dla młodszego i starszego dziecka oraz jak prawidłowo powinno zapinać się pasy bezpieczeństwa. Rozmawiały także o tym, czego nie może robić kierowca podczas jazdy samochodem np. jeść, rozmawiać przez telefon.

Zadanie 2B2 mini wycieczka

Po zajęciach praktycznych z wykorzystaniem auta przedszkolaki udały się na spacer po okolicy przedszkola w celu obserwacji przejścia dla pieszych. Zwracały uwagę na prędkość jadących pojazdów, czy zachowują ostrożność, hamują przed przejściem dla pieszych. Kiedy auta zatrzymywały się, aby przepuścić osobę na przejściu dzieci skandowały hasło „Dziecko krok, auta stop” Po powrocie do przedszkola wspólnie oceniły postawy kierowców i pieszych.


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi