Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 2 – grupa „Puchatki”

24 października 2021

Treść relacji

Bardzo dziękujemy za otrzymane materiały.

Plakaty zostały powieszone na drzwiach w głównym holu przedszkola, tak aby każdy kto wchodzi lub wychodzi z przedszkola zobaczył plakat.

Zadanie 2 rozpoczęliśmy od pogadanki  na podstawie plakatu na temat porannej podróży. Nasze przedszkolaki do przedszkola podróżują samochodem (6 osób), autobusem  (1 osoba) jak również poruszają się na pieszo (4 osoby). Jednakże wszyscy zgodnie stwierdzili że bardzo często poruszają się samochodami. Oczywiście pamiętając o podstawowym zadaniu pasażera jakie jest zapięcie pasów bezpieczeństwa.

Nasze rozważania urozmaicone zostały filmikami edukacyjnymi o ważności zapinania pasów. Podsumowując rozmowy w tym temacie wykonaliśmy kartę pracy, łącząc kropki i dorysowując kierowcę oraz pasażerów auta – oczywiście w aucie zmieściła się cała rodzina. Następnie przygotowaliśmy zawieszki – przypominajki, które zostały przekazane rodzicom z prośbą o zawieszenie w aucie.


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi