Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 2 i 3

7 listopada 2021

Treść relacji

 Nauczyciele 1-3 przygotowali gazetkę tematyczną na korytarzu szkolnym dotyczącą bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz umieścili plakaty informujące  jak zachować się na przejściu dla pieszych oraz podróżować samochodem. Nauczycielka oddziału przedszkolnego nagrała film dotyczący przejścia przez pasy dzieci z oddziału przedszkolnego.
 Podczas zajęć omówiono zasady  bezpiecznego podróżowania samochodem  z wykorzystaniem plakatu ZZ ( Zawsze zapina cała rodzina ). Rozmawiano o tym: Kogo można nazwać kierowcą. Co robi kierowca, a co pasażer. Co powinien zrobić kierujący samochodem przed przejściem dla pieszych, kiedy hamuje. Co to są znaki drogowe, kiedy są sytuacje niebezpieczne. Zapoznano się także z filmikami edukacyjnymi o zapinaniu pasów w samochodzie i zastanawiano się, dlaczego to jest takie ważne. Następnym etapem były zajęcia pod hasłem „Koła stop, robisz krok”, które na celu miały promowanie prawidłowych nawyków zachowania na drodze. Przechodzenie przez jezdnię jest trudne i niebezpieczne, należy więc ćwiczyć tę umiejętność już od najmłodszych lat. Przeprowadzono pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i zasad przechodzenia przez przejście dla pieszych. Zdobyte wiadomości dzieci mogły wykorzystać podczas zabawy, odgrywając role kierowców i pieszych, dzięki czemu przypomniały sobie sposób prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych, znaki drogowe i numer alarmowy. Wspólnie omówiliśmy historyjkę obrazkową i zastosowaliśmy teorię w praktyce udając się na najbliższe skrzyżowanie ćwicząc przechodzenie przez jezdnię.  Dzieci nauczyły się haseł dotyczących upewnienia KOŁA STOP ROBISZ KROK!, DZIECKO KROK AUTA STOP oraz przygotowały przypominajkę dla najstarszej osoby w rodzinie oraz specjalne karty – zawieszki do samochodu, które wręczyły bliskim po powrocie ze szkoły.

Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi