Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 2 i 3

13 listopada 2021

Treść relacji

15 października 2021r.  w naszej szkole odbyły się apele profilaktyczne dla klas drugich i trzecich pn.„Bezpieczna droga do szkoły”. Oba spotkania rozpoczęły się krótkim występem uczniów klasy 2a i 3b , którzy przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące w drodze do i ze szkoły. Na apelu gościliśmy także Pana policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, który przeprowadził prelekcję na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przypomniał także jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podróżując samochodem bądź autobusem do i ze szkoły oraz jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Po apelu przystąpiliśmy do wykonania ZADANIA 2.  Przy głównych wejściach do naszej szkoły umieściliśmy plakaty: DZIECKO KROK AUTA STOP, a następnie w klasach obejrzeliśmy filmiki edukacyjne AUTOCHODZIK.  Przeprowadziliśmy także rozmowę na temat podróży do szkoły oraz konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Większość naszych uczniów dojeżdża do szkoły samochodem lub autobusem, dlatego  temat ten jest dla nas szczególnie ważny.  W klasach dzieci wykonały także specjalne zawieszki do samochodu. Przekazały je później  swoim bliskim, z którymi najczęściej wspólnie podróżują samochodem.

Po wykonaniu zadania 2 przystąpiliśmy do wykonania ZADANIA 3. Obok plakatów : DZIECKO KROK AUTA STOP umieściliśmy plakaty: KOŁA STOP ROBISZ KROK.  Następnie przeprowadziliśmy w klasach pogadanki na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Nasi najmłodsi koledzy z grupy O a udali się na spacer do najbliższego skrzyżowania, aby praktycznie utrwalić zasady przechodzenia przez ulicę. Nauczyliśmy się także hasła – KOŁA STOP ROBISZ KROK i  przygotowaliśmy przypominajkę dla najstarszej osoby w rodzinie.

Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali oba zadania. Z niecierpliwością czekamy na kolejne!


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi