Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 2 i 3

15 listopada 2021

Treść relacji

Nasza grupa przedszkolno – szkolna DWUNASTki – SPRYTNE SZYMONKI zrealizowała zadanie 2 i 3.

Gdy tylko pan policjant przywiózł do szkoły materiały, to od razu zostały wywieszone plakaty przy wejściu do szkoły i do przedszkola, czyli 18.10.2021r. Plakaty te zainteresowały zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Najpierw powiesiliśmy kolorowy z hasłem DZIECKO KROK AUTA STOP.
Potem pomarańczowy z hasłem KOŁA STOP ROBISZ KROK.

Podczas realizacji zad.2 nauczycielki rozmawiały z dziećmi na temat porannej podróży. Każde z dzieci – bez wyjątku – wiedziało i mówiło o zapinaniu pasów i o bezpieczeństwie z tym związanym. Jak się okazało, to sześcioro uczniów z klasy II przyjeżdża do szkoły samochodem, jeden przyjeżdża rowerem, a pięcioro pieszo. Natomiast dzieci z przedszkola przybywają: 2 samochodem, 4 autobusem.

Następnie obejrzeliśmy filmy na kanale You Tube, które pokazywały, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Zadanie 3 związane było z hasłem DZIECKO KROK AUTA STOP.

Wszystkie dzieci wysłuchały, jak należy prawidłowo zachowywać się w samochodzie i oczywiście wszystkie doskonale zapamiętały hasło.

Potem każda z grup przygotowała i przekazała kierowcom specjalne karty-zawieszki do samochodu. Również dużo rozmawialiśmy o kierowaniu samochodem, co robi kierowca, kiedy hamuje, co to są znaki.

Oczywiście wykonaliśmy też przypominajki.

 


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi