Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 2 i 3

16 listopada 2021

Treść relacji

Na początku listopada realizowaliśmy założenia dla zadań 2 i 3 w projekcie „Dobrzy kierowcy rosną z nami”.

Pierwszym zadaniem było umieszczenie plakatów w widocznych miejscach na terenie naszego przedszkola. Udało się! Dzięki nam dorośli pamiętają o zachowaniu ostrożności na drogach:) Potem udaliśmy się na spacer edukacyjny, gdzie każdy miał możliwość przejść przez jezdnię z zachowaniem szczególnej ostrożności. Droga przy naszym przedszkolu nie jest ruchliwa, więc naliczyliśmy, że w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych przejechało tylko 7 samochodów. Jednak my przez cały czas byliśmy ostrożni:)

Czy wy wiecie, że niemal wszyscy podróżują codziennie do przedszkola samochodami? Tylko jedna osoba w naszej grupie przychodzi pieszo, zaś pozostali – przyjeżdżają samochodami jako pasażerowie ze swoimi rodzicami. Wow!

No i nasze hasła: „DZIECKO KROK, AUTA STOP” oraz „KOŁA STOP, ROBISZ KROK” wykrzyczeliśmy wspólnie przed budynkiem naszego przedszkola i żłobka „Bocianowo”.

Po powrocie do sali wykonywaliśmy różne zadania. Początkowo uczyliśmy się rozpoznawania marek poszczególnych samochodów, aby każdy z nas swój pojazd znał:) Potem wykonaliśmy otwory na specjalne „przypominajki” o zapinaniu pasów, ponieważ: „PASY ZAPINA CAŁA RODZINA”:)

Obejrzeliśmy także serię filmów animowanych z różnych krajów świata na temat bezpieczeństwa.

Wykonaliśmy także karty dla starszych osób, aby zachowali szczególną ostrożność w czasie przechodzenia przez przejście dla pieszych. Oto nasze nowe hasło: „Bociek przypomina, że bezpieczna ma być cała rodzina. To nasze zadanie, by o tym przypomnieć tacie i mamie”:)


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi