Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 2 i 3

5 listopada 2021

Treść relacji

ZADANIE 2

Zadanie A

A1. Przeprowadziliśmy rozmowę pt. „ Jak dotarłem do szkoły”. Większość uczniów przyjechała szkolnym autobusem, 2 osoby przywieźli rodzice, 3 uczniów przyjechało rowerami. 2 pieszo.

Obejrzeliśmy i omówiliśmy filmik pt. „ZZ crash”.

2a Wykonaliśmy i przekazaliśmy  kierowcom karteczki- zawieszki. Naszym zadaniem w domu była  rozmowa „domowym kierowcą” o kierowaniu samochodem, co robi kierowca, kiedy hamuje itp.

znaki, kiedy są sytuacje niebezpieczne. Oraz  przekazanie kierowcom w domu hasła.

Zadanie B

B1.  Dzięki uprzejmości jednej z Pań uczących w naszej szkole praktycznie przećwiczyliśmy zapinanie pasów w aucie. Wskazaliśmy w aucie biegi, hamulec, włączniki świateł. W klasie omówiliśmy jak powinien zachowywać się kierowca i pasażer. Rozmawialiśmy  też o niewłaściwym  zachowaniu w aucie i  zagrożeń, które mogą nastąpić.

B2.  Udaliśmy się również na najbliższe przejście dla pieszych. Wszystkie auta zbliżające się do przejścia dla pieszych zwalniają i przepuszczają pieszych chcących przejść przez ulicę. My również przeszliśmy przez pasy z hasłem DZIECKO KROK, AUTO STOP.

ZADANIE  3

Zadanie plakatowe- powiesiliśmy plakaty DZIECKO KROK AUTA STOP oraz KOŁA STOP ROBISZ KROK na drzwiach wejściowych szkoły oraz przy szatni  w widocznym miejscu, gdzie wchodzą uczniowie, rodzice, babcie, dziadkowie.

Nauczyliśmy się  hasła.


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi