Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

ZADANIE 2 i 3 -> Dobrzy kierowcy rosną z nami!!:):):)

26 października 2021

Treść relacji

W dniach 25 i 26.10.2021r. nasze kochane dzieci realizowały zadanie 2 i 3. po otrzymaniu materiałów niezwłocznie przystąpiliśmy do działania..

Wspólnie z dziećmi umieściliśmy na drzwiach wejściowych do przedszkola plakaty „DZIECKO KROK AUTA STOP” oraz „KOLA STOP ROBISZ KROK”. Plakaty przykuwają wzrok rodziców i osoby odbierające dzieci, dodatkowo po przeprowadzonej ścieżce edukacyjnej z dziećmi – to właśnie one stały się edukatorami i systematyzują zdobytą wiedzę w swoich domach!!!

Następnie zapytaliśmy dzieci jak przemieszczają się do placówki. Z naszych ustaleń wynika, że ok. 80% przemieszcza się samochodem, 10% autobusem, a 10% idzie pieszo. Ustaliliśmy też jakie zasady bezpieczeństwa powinny panować w czasie drogi do przedszkola. Powiedzieliśmy też sobie o tym jak ważna jest zasada „ZZ” – czyli zawsze zapinam pasy bezpieczeństwa!  W tym celu obejrzeliśmy dedykowane przez Auto chodzik filmiki edukacyjne oraz przystąpiliśmy do wykonania zawieszek , które dzieci wspólnie z rodzicami umieszczą w swoich samochodach i każdorazowo będą przypominać pasażerom ich słuszność!!:) Następnie praktycznie sprawdziliśmy jak zapina się pasy w samochodzie jednej z nauczycielek! Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tym zadaniu!:) po krótkim instruktażu w samochodzie udaliśmy się na pobliskie pasy, aby sprawdzić ile aut nas minie oraz sprawdzić czy jadą wolniej zbliżając się do przejścia dla pieszych.

Kolejnym zadaniem jakiego się podjęliśmy było odegranie scenki, która przypomniała dzieciom jak prawidłowo przechodzimy przez jezdnię. Po czym przystąpiliśmy do przygotowania przypominajki dla najstarszej osoby w rodzinie – dzieci samodzielnie kolorowały obrazek oraz adresowały przypominajkę – pisząc imię, dla kogo jest przeznaczona.

Kolejne zadania utrwaliły  nasze wiadomości i pozwoliły nam poczuć się BEZPIECZNIE !!! :):):)


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi