Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 2 i 3, klasa 1a

21 listopada 2021

Treść relacji

Kontynuując kolejne zadania 2 i 3 z projektu edukacyjnego Dobrzy kierowcy rosną z nami, zgodnie ze wskazówkami uczniowie zawiesili w szatni przy głównym wejściu szkoły na drzwiach plakat z hasłem Dziecko krok auta stop oraz Koła stop robisz krok.

Wykonanie dalszej części zadań poprzedzone zostało pogadanką na temat bezpiecznego zachowania pasażerów w aucie oraz konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Bardzo pomocne okazały się również treści z plakatu dotyczące zachowań kierowców. Był to również doskonały moment na przypomnienie sobie zasad bezpieczeństwa i odśpiewanie znanej wcześniej dzieciom piosenki „Czerwone światło stój!”

Tego dnia dzieci oglądały również film Zzanima, a następnie w firmie pantomimy ćwiczyły zapinanie pasów. Sprawdziliśmy również że tego dnia autem do szkoły przyjechało 11 osób a 8 przyszło pieszo.

Następnie dzieci wykonały kartę Kto zapina pasy w samochodzie. Prace te zostały zawieszone na tablicy. Uczniowie klasy 1a zrobili również karty z zawieszkami aby zabrać je do domu i przekazać rodzicom – kierowcom. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Anna Kłodzińska SP 40 Gdynia


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi