Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 2 i 3, klasa 1b

18 listopada 2021

Treść relacji

Przystępując do realizacji kolejnego 2 i 3 zadania z projektu edukacyjnego DOBRZY KIEROWCY ROSNĄ Z NAMI wykorzystaliśmy przekazane przez Państwa plakaty i  komplety kart.

Przy wejściu głównym do naszej szkoły od strony szatni na szybie – realizując zaproponowane kroki zadania  2 – plakatowego  –  uczniowie rozwiesili kolorowy plakat z hasłem DZIECKO KROK AUTA STOP i drugi KOŁA STOP ROBISZ KROK.

Przystępując do realizacji zadania 2 przeprowadziliśmy rozmowę o sposobach dotarcia do szkoły w tym dniu. W jej wyniku okazało się, że 10 (45,5%)  uczniów przybyło pieszo, nikt z racji deszczowej aury nie dotarł tu rowerem czy hulajnogą bądź na deskorolce (0%), za to 12 (54,5%) uczniów przybyło autem. Zapytane dzieci z dumą przyznały, że samodzielni zapięły i całą drogę do szkoły przebyły w pasach bezpieczeństwa. O tym, że takie właśnie postępowanie jest słuszne utwierdziły je jeden z krótkich  filmów na kanale YT – Zzanima,  przy okazji którego nie tylko utrwalały dobre wzorce związane z zapinaniem pasów, ale jednocześnie szlifowały zwrot w  języku  angielskim „Seatbelts” nieźle się przy tym bawiąc. Następnie wykorzystaliśmy kartę „Kto zapina pasy w samochodzie? Dzieci sprawnie łączyły poszczególne kropki, dorysowując kierowcę i pasażerów i kolorując obrazek. Wycięte prace zawiesiliśmy na tablicy w naszej sali, a pod koniec dnia dzieci zabrały je do domów, by zrobić nimi niespodziankę swoim rodzicom.

Kolorowa karta z obrazkiem i hasłem DZIECKO KROK AUTA STOP oraz jej druga strona z treściami skierowanymi do kierowców, stanowiły ciekawy punkt wyjścia dla krótkiej pogadanki na temat właściwych zachowań w samochodzie i  nauczenie się hasła zapisanego na nim: DZIECKO KROK AUTA STOP, wyciągając rękę geście blokady – STOP!

Bawiliśmy się przy tym w radosne rapowanie hasła „ZAWSZE ZAPINA CAŁA RODZINA”.

Przy wykonywaniu zadania 3 – kart -zawieszek do samochodu, uczniowie skupili się na tym, któremu ze swoich domowników ta zawieszka będzie najbardziej potrzebna i w którym miejscu  samochodzie, najlepiej byłoby ją zawiesić jako przypominajkę.

Małgorzata Domańska-Kluge

 


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi