Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

zadanie 2 i 3, klasa 1d

17 listopada 2021

Treść relacji

W październiku na drzwiach budynku szkolnego zostały zawieszone plakaty DZIECKO KROK AUTA STOP.  Uczniowie z wszystkich klas, a także rodzice oczekujący przed budynkiem na dzieci zwracali uwagę na hasło widniejące na plakacie.

Na jednej z lekcji uczniowie wypowiadali się na temat podróży samochodem. Wszyscy potwierdzili, że w czasie jazdy samochodem siedzą w swoich fotelikach i zapinają pasy. Wiedzieli, że w czasie jazdy samochodem muszą zachowywać się grzecznie, aby nie denerwować kierowcy. Tego dnia 10 dzieci przyszło do szkoły pieszo, 9 przyjechało autem, a jedno dziecko trolejbusem.
Potem uczniowie wykonali  prace plastyczną ZAWSZE ZAPINAM. Połączyli kropki, narysowali kierowcę i pasażerów, wszystkim dorysowali zapięte pasy i pięknie pokolorowali cały samochód.

Kolejnego dnia uczniowie obserwowali przejście dla pieszych i zachowanie kierowców oraz pieszych. Tego dnia był mały ruch. Przejechały tylko 3 samochody osobowe i jeden dostawczy.  Dzieci zauważyły, że przed przejściem samochody zwalniały, chociaż pieszy nie przechodził na drugą stronę. Gdy pieszy przechodził na drugą stronę upewniał się czy może wejść na pasy, ale nie zawsze patrzył dwa razy w lewą stronę.

Na drzwiach wejściowych do szkoły został zawieszony plakat KOŁA STOP ROBISZ KROK.

Uczniowie pięknie pokolorowali PRZYPOMINAJKI  z hasłem „Koła stop robisz krok”,  zawiązali sznureczki i napisali dla kogo przeznaczona jest ta przypominajka. Na drugi dzień dzieci ogdrywały scenki prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Dzięki niej zapamiętały na całe życie, że zanim wejdą na ulicę, mimo że świeci się zielone światło na sygnalizatorze, muszą upewnić się, że kierowca zatrzymał samochód.


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi