Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 3

29 września 2021

Treść relacji

29 września uczniowie klas I-III ze SP w Łebie wzięli udział w wyjściu mającym na celu zapoznanie z bezpiecznym poruszaniem się jako pieszy.  Po drodze spotkaliśmy wiele znaków, najbliższy szkole był znak z informacją o przejściu dla pieszych oraz ostrzegający kierowcę o tym, że tym przejściem mogą przechodzić dzieci. Zawracaliśmy uwagę również na znaki poziome, a mianowicie przejścia dla pieszych. Każde z dzieci przeszło je odwracając się w lewo, prawo i znów w lewo. Dzieci zwróciły uwagę  na kolory i kształty znaków ze względu na ich charakter. Odwiedziliśmy też miejsce dla parkowania samochodów oraz przystanek autobusowy. Podczas spaceru mieli okazję obejrzeć różnego rodzaju pojazdy: samochody, autobus, rowery i hulajnogi uczniów stojące przy szkole i nie tylko. Bardzo ważną kwestią na spacerze było też to, że uczniowie starali się chodzić prawą stroną chodnika tak, by pieszy idący z drugiej strony miał miejsce.

Uważam, że wycieczka po mieście, przejście uliczkami miasta, przejściami dla pieszych była bardzo edukacyjna pod kątem bezpieczeństwa na drodze dzieci.


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi