Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 4 – gr. „Bursztynki” sześciolatki

16 stycznia 2022

Treść relacji

Nasza grupa wykonała część Zadania 4 w grudniu, a część w styczniu – związane to było z mniejszą dyspozycją nauczycieli oraz mniejszą liczebnością dzieci.

Realizując to zadanie wykonaliśmy eksperymenty pokazujące, że w świetle dziennym jedne kolory są widoczne, natomiast po zmroku już nie. Dzieci zobaczyły zasadę działania odblasków – były bardzo zaskoczone. Mówiły, że to magia 🙂 Eksperymenty wykonaliśmy w łazience przedszkolnej.

W szatni szukaliśmy odblasków na swoich wierzchnich ubraniach, teraz dzieci są świadome, gdzie się je umieszcza i czemu one służą. Sześcioro dzieci miało odblaski na swoich ubraniach, po zajęciach do niektórych ubrań zostały doczepione odblaskowe breloki:).

Zgodnie z instrukcją naklejone zostały pocięte odblaski na kartki papieru, dzieci je rozcięły i potem w grupach przy stoliku ponownie próbowały je złożyć w jedną część.


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi