Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 4 – Odblaskowa moc

2 stycznia 2022

Treść relacji

Na dworze pełnia jesieni, okres najkrótszych dni w roku. Zmierzch i ciemność to charakterystyczne elementy najbliższych miesięcy.
Pieszy, rowerzysta w ciemnym ubraniu, bez elementów odblaskowych jest niewidoczny dla kierowców. Jesteśmy zagrożeni. Ktoś może nas nie zauważyć, a dlaczego zauważy oczy spacerującego kota?
Sprawdziliśmy z dziećmi ich ubrania. Które są najjaśniejsze, które najciemniejsze? Ile jest granatowych, zielonych, czerwonych? Kto nosi elementy odblaskowe na ubraniach? Kto ma na plecakach, torbach? W jakiej są formie – paski, zawieszki? Kogo kierowca zobaczy po zmroku szybciej?
Zanim przystąpiliśmy do pracy, czyli wykonania pasków oraz łańcucha/sznura odblaskowego, obejrzeliśmy prezentację, której głównym tematem jest Odblask. Jakie było zaskoczenie wśród uczniów, gdy poznali historię Kota, który pomógł wynaleźć materiały odblaskowe. Sprawdziliśmy tez jak świecą nasze paski i łańcuch w świetle lampy błyskowej aparatu fotograficznego – podobnie zaświecą w świetle reflektorów samochodowych.
Tym razem uczniowie dowiedzieli się jak ważne dla naszego bezpieczeństwa po zmroku są odblaski, jak działa światło odbite, co sprawia, że stajemy się widoczni w ciemnościach.


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi