Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 4 – ODBLASKOWA MOC

1 grudnia 2021

Treść relacji

1 grudnia nasze kochane dzieciaczki wykonały zadanie pod nazwą – odblaskowa moc.

Zajęcia rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej której głównym tematem był ODBLASK. Dzieci poznały historię kota, który pomógł wynaleźć materiały odblaskowe. Wychowankowie zobaczyli jak działa światło odbite i co sprawia, że stajemy się widoczni w ciemnościach.

Następnie dzieci stanęły przy tablicy i poszukiwały, kto ma element odblaskowy przy ubraniu. Okazało się, że kilku chłopców ma taki element na kapciach i spodniach. W kolejnej części zadania dzieci zostały podzielone na grupy i otrzymały kartki podzielone na równe paski. Zadaniem do wykonania było przyklejenie przez dzieci uprzednio pociętych naklejek – odblasków. Po wyklejeniu kartek skrawkami odblaskowymi dzieci miały za zadanie przyjrzeć się im uważnie i opisać co widzą.  Po krótkiej dyskusji zabraliśmy się do zrobienia zdjęć z lampą błyskową i obejrzeliśmy efekty  naszej pracy. Wszyscy utrwaliliśmy wiadomości – jak działają odblaski.

Ostatnim elementem, który nieco pozytywnie zaskoczył dzieci – było przecięcie kartek wzdłuż pasów i stworzenie łańcucha odblaskowego. Tak jak poprzednio zrobiliśmy w tej sytuacji zdjęcie bez lampy błyskowej i z lampą. Efekt okazał się równie atrakcyjny jak wcześniej. Eksperymenty fotograficzne wzbudziły w dzieciach wiele radości i jeszcze bardziej angażowały do działania~!!!:)


Galeria zdjęć:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi