Jesteś niezalogowany. Zaloguj się

Zadanie 4 – prezentacja na ekranie

6 grudnia 2021

Treść relacji

W naszej sali podczas popołudniowych zajęć poznaliśmy historię Kota, który objaśnił nam jak działają materiały odblaskowe. Dowiedzieliśmy dlaczego oczy kotów świecą w ciemności, jak działa światło odbite oraz jak to Percy Shaw wpadł na genialny pomysł.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały przekazu i z wielką werwą zabrały się do rozwiązania pytań sprawdzających. Na pytanie czy dzieci noszą odblaski, ujrzeliśmy kilkoro dzieci.  A o to nasze odpowiedzi dotyczące quizu:

Zadanie 1:  odp.B, najbliżej znajduje się rowerzysta bez kamizelki jadący tuż przed samochodem. Najdalej znajduje się również rowerzysta bez kamizelki i właśnie Ci dwaj rowerzyści  są słabo widoczni.

Zadanie 2: odp. A, osoba na zdjęciu nr C ma 7 odblasków.

Zadanie 3: odp.A, najlepiej widoczny jest rowerzysta z kamizelką odblaskową. Dwa pasy na kamizelce są po to, by poprawić widoczność podczas zmroku.

Zadanie 4: tak odblaski działają na zasadzie światła odbitego. Para nr A odbije światło i zaświeci w ciemności,  dlatego że mają założone elementy odblaskowe.

Zadanie 5: A- plecak, B- rower, a dokładniej koła od roweru, C- buty , a dokładniej sznurówki na butach.

 

 


Galeria zdjęć:

Wszystkie relacje tego zespołu:

Regulamin

Media

Autochodzik

ul. Rzemieślnicza 9/37
81-855 Sopot
biuro@autochodzik.pl
600 023 554

© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Polityka prywatności
Witryna programu Gotowi Do Drogi wykorzystuje technologię cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na umieszczanie ciasteczek na Twoim komputerze jedynie w zakresie opisanym w Polityce Cookies
Gotowi Do Drogi

Gotowi Do Drogi